Недільна школа для дітей

111650_MG_9258Наша недільна школа – це невелика дружня сім‘я, яка запрошує в своє коло усіх, хто любить і шанує Бога і хоче жити по Його Святій Волі. Школою називаються наші зустрічі, тому що ми значну частину часу присвячуємо вивченню Закону Божого. Мабуть, правильніше було б називати «Кружок по інтересам», де ми більше спілкуємось, чим вчимося. У школі ми читаємо невеликі твори духовно-морального змісту, дивимось короткометражні фільми або мультфільми, що розкривають ту чи іншу духовну проблему і навчають розуміти світ з духовної точки зору, з точки зору християнина. Невід’ємною складовою10. 2-2 заняття є гра: чи то настільна (шашки, шахмати, uno spin, різноманітні вікторини), чи то футбол, волейбол, хокей – яка показує що ми навчилися і над чим нам потрібно працювати. Адже в грі розкривається людина, показуючи свої сильні і слабкі сторони. У грі ми стараємося розуміти одне одного, підтримати, допомогти, пояснити, навчити.

SAM_1522Головний смисл недільної школи привести молодих людей до Христа, Який є Шляхом, Істинною і Життям (Іоан.14:6), дати їм справжній смисл життя, про який говорить Спаситель, навчити протистояти гріху і завжди вступати з ним7 2-1 в боротьбу. Божественна літургія – це є саме той засіб, що допомагає християнину підтримувати сили свої душі і духовно рости. В Святій літургії вірному подається сам Христос, Який  заповідував вкушати Його Тіло і Кров для того, щоб перебувати в єдності з Ним. І саме з Божественної літургії починається зустріч у недільній школі.

20130331_110900_HDR Апостол Яков навчає християн: «віра без справ є мертвою» (Яков 2:26). Як тепло і світло є природним від сонця, так і добрі справи є невід’ємною складовою життя християнина.
Благодійна акція «Діти допомагають дітям» (перший заробіток власних коштів та допомога хворим дітям)
Для того щоб допомогти, вихованці школи протягом року SAM_1469
власноруч виготовляли поробки, малювали малюнки, які згодом продали у Спасо-Преображенському кафедральному соборі у м. Білій Церкві. Саме там провівши свою першу благодійну акцію та заробивши свої перші кошти, вони розподілили їх та віднесли важко хворим дітям в с. Матюші.SAM_1493
Візит до Білоцерківської виправної колонії №35 (відвідування ув’язнених).
Кожного року на другий чи третій день після Пасхи, вихователі та вихованці школи їздять у виправну колонію, де в тюремному храмі вітають ув’язнених зі святом, моляться разом з ними, а також дарують пасхальні подарунки.8. 3-2 IMG_6916 IMG_6950 DSC04914 DSC04926 DSC04909 DSC04950 DSC04863

Відкриття «Кімнати милосердя».
У 2013 році за ініціативи недільної школи було відкрито в с. Матюші «Кімнату милосердя». Туди люди приносять якісні речі для побуту, одяг, взуття, а ті хто потребують цього,  беруть їх безкоштовно.

DSC01821Відпочинок одне із самих любимих занять вихованців. Протягом року всі разом вони їздять на льодовий каток, ролледром, звершують похід в театр і кінотеатр, люблять поїхати на чисту природу покопати м’яча, постріляти з лука та з’їсти шашлик.DSC01947

Кульмінацією відпочинку – є участь у православному літньому таборі «Надія». Протягом 7 днів усі живуть в палатках у лісі, їжу готують на вогнищі. У проміжку між сном і їжею – молитва, бесіди, ігри, турніри, змагання, пошук скарбів, радість перемоги та нагородження.
Кожного року у “Надію” приїжджають нові діти та дорослі, з якими ми починаємо товаришувати. Та й після табору ми продовжуємо бути друзями й спілкуватися. Останнього дня  заїзду звершується Літургія, а також приїжджає владика. Архіпастир розповідає цікаві історії зі свого життя, дає духовні поради.IMG_2196 IMG_2106 IMG_2201 DSC_2443 DSC_2452 DSC_2475 12. 3-1 DSC_2516

Підготувала вихованка недільної школи Бондар Аміна